Ege’nin Huzurundan ve Zarafetinden…

Hem şık, hem rahat! Ege’nin huzurundan ve zarafetinden ilham alan Jimmy Key’in vazgeçilmezlerinden biri tabii ki keten parçalar!

Jimmy Key olarak önceliğimiz daima konforu ve zamansız parçaları özgün dokunuşlarla müşterilerimizle buluşturmaktır. Doğal içerikli kumaşlar, rahat kalıplar ve benzersiz renk skalasıyla zamansız parçalarla bunu sağlamaya senelerdir devam ediyoruz. Bu hedefimizi şüphesiz sağlayabilecek kumaşlardan biri, doğru tahmin ettiniz, keten! Ketenin özelliklerini düşünün: nefes alabilir, hafif, yumuşak ve dayanıklı. 

Keten bitkisi genellikle Ege Bölgesi gibi ılıman iklimlerde yetişir. Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan doğal bir kumaştır. Tarih boyunca birçok kültürde kullanılmış ve değeri yüksek olan bir elyaftır. Doğal bir şekilde dayanıklı ve hafif ayrıca nefes alabilen özelliklere sahiptir. Bu kumaş, nefes alabilme özelliği sayesinde yaz aylarında serin ve rahat bir giyim deneyimi sunar. Ayrıca, yüksek emici özelliği sayesinde teri hızlı bir şekilde emer ve buharlaşmasına da yardımcı olur. Bu da sıcak yaz aylarında cildin kuru kalmasını sağlar. Sizlere konforu ve stili bir arada sunar ve sıcak yaz günlerinde serin ve ferah hissetmenizi sağlarken aynı zamanda elegan şıklığıyla sarmalar.

Sürdürülebilir moda anlayışıyla uyumlu olarak, geniş keten koleksiyonlarımız ile kaliteli ve çevre dostu bir seçenek sunuyoruz. Doğal ve dayanıklı yapısıyla ketene bayılıyoruz!

keten

Jimmy Key, 2023 Yaz Sezonu Keten Koleksiyonundan.

Keten ürünlerimiz, şehirde geçirdiğiniz yoğun günlerden plajda huzurlu anlara kadar her durumda size eşlik edebilir. Böylelikle keten,  koleksiyonlarımızda öne çıkan bir unsur ve her çeşit parçada bulunuyor. Elbiseden pantolona, bluzdan cekete kadar geniş bir yelpazede keten ürünlerimiz mevcut. Floral desenler, modern kesimler, canlı renkler ve ayrıca oluşan bohem ruhu olan stillerden seçiminizi yaparak kendi benzersiz kombinasyonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ketenin her parçayı kendine özgü bir stile dönüştürme kabiliyeti inanılmaz. Jimmy Key ile bu materyali cesur kesimler, farklı desenler, canlı renkler ile adeta sanat eserine dönüştürüyoruz.

Jimmy Key koleksiyonlarında ketenin rahat dünyasına bir yolculuk yapın ve eforsuz şıklığınızın tadını çıkarın.