Yaz mevsiminin en güzel aktivitesi plajda olmak. Plajlarda geçirdiğimiz zamanlar için enerjimizi yükselten ve yazı yaz yapan anlar diyebiliriz. Bu keyifli anlarda stilinizi daha da dikkat çekici hale getirmek için size küçük tüyolarımız var. Bu yaz plajlarda, moda rüzgârları ne yönden esiyor hep beraber göz atalım.

Kimonolar

Plajların vazgeçilmezi pareolar, kimonoların ön plana çıkmasıyla gölgede kaldı. Üstelik rahat ve salaş bir görünüm sunan etnik kimonolar, saçaklar ve doğal tonlarda olanları ile bohem bir tarz yaratmaya yardımcı oluyor. Kimonolar ile yakalanabilecek tek tarz elbette bohem stil değil. Göz alıcı renkleri ile sahillerde kombinleri plaj kimonoları ile tamamlamak mümkün.

Ketenler

Plajlarda ketenlerin yükselişinden söz etmeden olmaz. Nefes alan ketenler, konforun yanı sıra kendinden emin bir duruş da sunuyor. Sadeliğin şıklığını yakalamak isteyenlerin çokça tercih ettiği oversize keten gömlekler,  keten elbiseler ve boyundan bağlamalı bluzlar ile pareoları ve kimonoları bir kenara atarak bambaşka bir tarz yakalamak mümkün.

Hasır Aksesuarlar

Yaz aksesuarlarının sevilen dokusu hasır. Kimonolar ve ketenler ile yakalanan şıklığı, bu sezon yine en kusursuz şekilde hasır şapkalar ve çantalar tamamlıyor. Farklı boyutlarla her zevke hitap eden hasır çantaları raflarda çokça görmek mümkün. Plaj çantasını doldurmayı sevenler için büyük boy hasır çantaların bu sezon daha da ön plana çıktığını söylemekte ise fayda var. Hasır yalnızca çanta ve şapkada değil, son yılların modası hasır terlikler ve espadrillerde de karşımıza çıkıyor.

Halhallar

Bu sezon bronz ayak bileklerinde halhalların ışıltısı görülüyor. Ayak izlerini daha belirgin hale getiren pullu halhallar oldukça revaçta. Yalnızca pullu halhallardan bahsetmek ise her sezonun vazgeçilmez figürü balıklara haksızlık olur. Altın sarısı plajlara ve ahşap iskelelere yine renkli figürlü halhallar imzasını atıyor.

Küpeler

Plaj modası deyince küpeleri es geçmek olmaz. Bu sezon küpeler, set görüntüler, sedef dokular ve bolca halka detaylarla öne çıkıyor. Göz dolduran el yapımı küpeler, hasır şapkaların altından göz kırparak stilinizi tamamlamaya can atıyor. Püskül detaylı el yapımı küpeler ile farkınızı ortaya koymanız mümkün. Tabi tuzdan ve klordan yıpranmalara dikkat etmekte fayda var.