Sakin bir koyda, küçük bir teknede, ahşap iskeleleri ile bohem bir kumsalda ya da havuz başında… Yaz tatili seçenekleri bir hayli çok olsa da bu tatillerin ortak noktası plaj çantalarımız. Öyleyse, plaj çantasının olmazsa olmazları neler? Yolculuk öncesi hiçbir şey unutmamak için birlikte göz atalım.

Mayo & Bikini

Bir plaj çantasının elbette ayrılmaz parçası mayo ve bikiniler. Stilimizi tamamlayan, içinde kendimizi rahat hissettiğimiz renk ve modellerde en az iki deniz giysisi şart. Denize ya da havuza girip çıktıktan sonra mayo değiştirmek hem sağlık hem de konfor açısından önemli, unutmayalım.

Beachwear

Plajda ya da plajdan kısa süreli ayrılmanız gereken durumlarda hafif bir plaj giysisi imdadınıza koşacaktır. Bu gibi zamanlar için hafif bir elbise, ince bir tunik ya da pareo tercih edebilirsiniz. Plaj terliği seçerken elbette en önemli kriter rahatlık ve ıslak zeminlerde kullanıma uygun olması. Seçtiğimiz terliğin kaymaz tabanlı olması, tatilin keyfini kaçıracak kazalardan koruyacaktır. Bunun dışında taşlık plajlardan hoşlanıyor ya da deniz canlılarıyla yakın temasta olmayı tercih ediyorsanız deniz ayakkabısı da hayati değer taşıyor diyebiliriz.

Aksesuarlar

Abartılı takılar sahil keyfinizde zorluk çıkarabilir ancak küçük halka küpeler, ince zincir kolyeler ve özellikle halhallar plaj şıklığınınm vazgeçilmezi. Hasır şapka ve güneş gözlüğü olmayan bir plaj çantası ise asla tam bir plaj çantası değildir. Bu yüzden hem stilimizi tamamlayacak hem de güneşten koruyacak şapka ve güneş gözlüğünü de unutmamak gerekiyor.

Havlu & Peştamal

İster daha kalın ve emici havlular tercih edin, isterseniz ince ve hızlı kuruyan peştamallar. Renkli ya da pastel tonlarda, tamamen zevkinize ve tarzınıza uygun bir havlu ya da peştamalı yanınıza almayı unutmayın.

Güneş Koruyucuları

Tatilin tadını çıkarırken güneş ışınlarından korunmayı ihmal etmek olmaz. Tatlı tatlı bir bronzlaşırken cilt sağlığımız için dermatolojik güneş koruyucuları tercih etmek gerekli. Elbette bu ürünlerin faktörü tamamen sizin seçiminize kalmış durumda.

Minik Çantalar

Hem ıslak bikinilerinizi diğer eşyalarınızdan ayırmak, hem de cüzdan, telefon gibi suya maruz kalmasını isteyeceğiniz değerli eşyalarınız için minik çantalar kullanabilirsiniz. Plaj çantanız, bu küçük çantalar ile daha işlevsel bir hale gelecektir.

Biraz da Keyif

Plajda daha kaliteli zaman geçirmek, tatili dolu dolu yaşamak için zihinleri stresten uzaklaştırmak oldukça önemli. Birkaç dergi ya da zevkinize uygun bir kitap, plajda geçireceğinizi süreyi daha da kaliteli hale getirecektir.