Bilinçli ve Sürdürülebilir Moda Mümkün!

Jimmy Key, sürdürülebilirlik ilhamını doğadan alarak, bu konuda TENCEL™ ile bir iş birliği yürütüyor. Avusturya menşeili TENCEL™ markası, günümüz tekstil sektöründe oldukça işlevsel ve doğal konforu sağlayan işlere imza atıyor. 80 yıldır yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevre dostu ve yenilikçi teknolojilerle kaliteli botanik elyaflar üreten TENCEL™ iş birliği ile üretilen ürünlerimizle sürdürülebilirlik gözetilen ormanlardan elyafa kadar uzanan üretimi destekliyoruz.

TENCEL™ markasının, botanik kökenli Lyocell ve Modal markalı elyafları ile geliştirilen Key for Life ürünleri, pürüzsüz yüzeyi ve nazik dokunuş hissiyle fark yaratıyor. Çevreye duyarlı ve biyo çözünür özelliğiyle doğada %100 çözünebilen bu elyaflar, nefes alabilen, esnek ve yumuşacık kumaşların üretiminde kullanılıyor. Nem yönetimi sayesinde cildinize gündüz ve gece boyunca hoş bir serinlik ve kuruluk hissi verirken bakteri oluşumuna daha az elverişli bir ortam ve daha hijyenik özellikler sunuyor. Polyester ve sentetiğe kıyasla elyaf yüzeyinde bakterinin büyüyebilmesi için daha az miktarda nem oluşuyor.

Jimmy Key, doğaya ve insana duyduğu saygıyı tüm koleksiyonlarına ve süreçlerine yansıtıyor.

Ege’den aldığımız ilhamla, doğanın bin bir tonunu, temiz üretim anlayışıyla yürüterek sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”