Hangimiz şehirden uzak, sakin koylarda mavi suların tadını çıkarmak istemeyiz ki! Mavinin bin bir tonunu barındıran, tertemiz Ege Denizi’nin keşfedilmemiş noktaları için yola çıkmaya hazırsanız bu yazımız tam size göre.

Kalem Adası

İzmir’in kuzeyinde Dikili ilçesinden yer alan Kalem Adası’na küçük bir tekne ile ulaşmak mümkün. Ada, kalabalıktan uzak, tatlı bir hafta sonu dinginliği arayanlara hitap ediyor. Tesise ihtiyaç duyacaklar için adada ücrete tabi bir tesis de mevcut.

Akvaryum Koyu

Bu eşsiz mavilik, yine Dikili’den tekne ile ulaşılabileceği gibi Kalem Adası’na da oldukça yakın bir lokasyonda yer alıyor. Sert rüzgârlara kapalı olan bu koyun bembeyaz kumları, adım attığınız andan itibaren eşsiz bir tecrübe sunmak üzere sizleri bekliyor.

Gülbahçe Sahili

İzmir’in hemen her sahil beldesinde çokça bulunan kalabalık plaj ile işletmeye alternatif arayanlar için Gülbahçe biçilmiş kaftan. Sakinlerinin klasik bir yaşam sürdürdüğü, Ege Denizi’nin en güzel balıklarını yiyebileceğiniz Gülbahçe’de haftanın stresini üstünüzden atabilirsiniz.

Ovacık Plajı

Ovacık Plajı, yaz mevsiminin sıcaklarından bunalanların imdadına yetişiyor. Serin ve berrak suları ile İzmir şehir merkezinden yalnızca 85 km mesafede bulunan koy, tesis bulunmaması sebebiyle en yüksek sezonda bile sakinliğini koruyabiliyor.

Ekmeksiz Plajı

Ekmeksiz Plajı, Seferihisar’ın Cittaslow (sakin şehir) unvanına yaraşır bir koyda yer alıyor. Bu tabiat harikası koya ulaşmak ise biraz meşakkatli. Araçla ulaşılamadığı için, yol bitiminde 10 dakikalık bir yürüyüş yapmak gerekiyor. Koyda işletme bulunmaması ve ulaşımın çok kolay olmaması sebebiyle dinginliğin İzmir’deki adresi diyebiliriz.

Kaynarpınar

Kaynarpınar, Karaburun’a bağlı küçücük bir sahil kasabası. Sahil kasabalarının kendine has havasını solumak isteyenler için gösterişsiz ve keyifli bir hafta sonu kaçamağı vadediyor. Kasabanın küçüklüğü, marketlere yakınlık avantajı olarak da kendini gösteriyor.